Treść i forma. Numer 60

Jan Dwutygodnik

Na jesieni – kolejne zmiany na stronie. Nowy wygląd. Więcej zdjęć. Blogi. I łatwiejsze korzystanie z multimediów. A strony gromadzące teksty z poszczególnych dziedzin nie będą już suchymi archiwalnymi półkami

Jeszcze 1 minuta czytania

Czy felieton może przekraczać siedem tysięcy znaków? Czy długą relację z Wenecji wstawić na raz, czy podzielić dla ułatwienia lektury na części? Czy jeśli tekst został zamówiony jako krótki, a jest niezwykle długi, ale za to świetnie napisany, to trzeba go skracać? Jak dobrze zredagować rozmowę z kilkoma osobami? Czy czytelnik wchodzi najpierw na stronę główną i ustawienie tekstów obok siebie ma jakieś znaczenie, czy też należy je traktować jako osobne byty, niezależne od siebie, czytane w oderwaniu od „numeru”?

Redagowanie pisma w internecie sprawia, że nie musimy przejmować się składem, skracaniem tekstów do rozmiaru kolumn i przeskakującymi wyrazami. Ale forma tekstów pozostaje stałym przedmiotem redakcyjnego namysłu.

rys. Filip ZagórskiNa jesieni – kolejne zmiany na stronie. Nowy wygląd. Więcej zdjęć. Blogi. I łatwiejsze korzystanie z multimediów. A strony gromadzące teksty z poszczególnych dziedzin nie będą już suchymi archiwalnymi półkami, ale osobnymi portalami tematycznymi, zaprojektowanymi tak, żeby spacerowanie między tekstami było przyjemniejsze.

Tymczasem zaczęły się wakacje – czytelnictwo zawsze trochę spada, na plaży zwykle nie ma internetu, a do laptopa może dostać się piasek. Ale – na wypadek gdyby dalszy ciąg lipca okazał się równie deszczowy jak jego początek – zadbamy, żeby było co czytać.

„Dwutygodnik” nr 60. Redaktor prowadząca: Zofia Król. Okładka: Filip Zagórski. Data publikacji: 9 lipca 2011, godz. 12:43.