<![CDATA[Dwutygodnik, strona kultury - recenzje]]> http://www.dwutygodnik.com/rss/krotko/ Sat, 21 May 2022 23:51:16 +0200 Zend Framework Zend_Feed pl-pl http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss <![CDATA[Konkurs Piosenki Eurowizji, 14 maja 2022, Turyn (Marcin Bogucki)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10100 Fri, 20 May 2022 10:05:51 +0200 <![CDATA[Mirga-Tas, Biennale w Wenecji (Karol Sienkiewicz)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10094 Tue, 17 May 2022 12:32:04 +0200 <![CDATA[Leo Lipski, „Proza wybrana” (Piotr Sadzik)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10089 Mon, 16 May 2022 15:01:41 +0200 <![CDATA[Torrey Peters, „Trans i pół, bejbi” (J. Szpilka)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10088 Mon, 16 May 2022 14:31:24 +0200 <![CDATA[Charli XCX, „Crash” (Mateusz Witkowski)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10084 Fri, 13 May 2022 10:10:43 +0200 <![CDATA[Siergiej Łoźnica, „Babi Jar” (Łukasz Najder)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10082 Thu, 12 May 2022 14:10:33 +0200 <![CDATA[„Cała siła, jaką czerpię na życie. Świadectwa, relacje, pamiętniki osób LGBTQ+ w Polsce” (Błażej Warkocki)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10078 Thu, 12 May 2022 12:01:04 +0200 <![CDATA[„Norco” (Marzena Falkowska)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10075 Tue, 10 May 2022 12:10:18 +0200 <![CDATA[Andrzej Muszyński, „Dom ojców” (Michał Trusewicz)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10072 Mon, 09 May 2022 16:25:17 +0200 <![CDATA[Biennale w Wenecji 2022 (Karol Sienkiewicz)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10069 Fri, 06 May 2022 14:53:08 +0200 <![CDATA[„Rozdzielenie” (Jakub Majmurek)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10058 Thu, 28 Apr 2022 13:35:47 +0200 <![CDATA[Marcin Kołodziejczyk, „Wolnoć” (Igor Kierkosz)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10057 Thu, 28 Apr 2022 13:12:19 +0200 <![CDATA[Z. Hołubowska i J. Giertz, „Community of Grieving” i Polskie Znaki „Rzeczy ostatnie” (Jakub Orzeszek)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10050 Mon, 25 Apr 2022 18:09:37 +0200 <![CDATA[„Wiking”, reż Robert Eggers (Piotr Mirski)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10043 Fri, 22 Apr 2022 09:55:27 +0200 <![CDATA[„Chungking Express”, reż. Wong Kar-Wai (Marcin Stachowicz)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10040 Wed, 20 Apr 2022 08:13:59 +0200 <![CDATA[Rosalía, „MOTOMAMI” (Dominika Janik)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10037 Tue, 19 Apr 2022 00:39:36 +0200 <![CDATA[„Duchu śniegów”, reż. Vincent Munier, Marie Amiguet (Jakub Socha)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10033 Thu, 14 Apr 2022 11:32:46 +0200 <![CDATA[Nilüfer Yanya, „PAINLESS” (Mateusz Witkowski)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10024 Thu, 07 Apr 2022 23:49:58 +0200 <![CDATA[„Piosenki o miłości”, reż. Tomasz Habowski (Piotr Kowalczyk)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10017 Tue, 05 Apr 2022 10:40:30 +0200 <![CDATA[„Polityki (nie)dostępności”, Galeria Miejska Arsenał (Anna Pajęcka)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10016 Tue, 05 Apr 2022 10:27:25 +0200 <![CDATA[Sally Rooney, „Gdzie jesteś, piękny świecie” (Maciej Jakubowiak)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10015 Mon, 04 Apr 2022 16:56:48 +0200 <![CDATA[Piotr Janicki, „Ćwiczenia muzyczne... ” (Rafał Wawrzyńczyk)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/10003 Fri, 25 Mar 2022 13:17:46 +0100 <![CDATA[Eduardo Mazzitelli, Enrique Alcatena, „Shankar” (Jarosław Kowal)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/9998 Thu, 24 Mar 2022 12:53:05 +0100 <![CDATA[Big Thief, „Dragon New Warm Mountain I Believe in You” (Bartosz Sadulski)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/9995 Tue, 22 Mar 2022 10:02:11 +0100 <![CDATA[Małgorzata Mycek, BWA Warszawa (Aleksy Wójtowicz)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/9993 Mon, 21 Mar 2022 15:34:40 +0100 <![CDATA[„Inni ludzie”, reż. Aleksandra Terpińska (Marcin Stachowicz)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/9989 Fri, 18 Mar 2022 12:15:38 +0100 <![CDATA[„Red Rocket”, reż. Sean Baker (Agnieszka Jakimiak)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/9984 Tue, 15 Mar 2022 09:24:51 +0100 <![CDATA[Sara Marcus, „Do przodu, dziewczyny! Prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl” (J. Szpilka)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/9979 Thu, 10 Mar 2022 17:08:23 +0100 <![CDATA[„Batman”, reż. Matt Reeves (Jakub Socha)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/9974 Thu, 10 Mar 2022 09:49:47 +0100 <![CDATA[„Matki równoległe”, reż. Pedro Almodóvar (Klara Cykorz)]]> http://www.dwutygodnik.com/artykul/9958 Tue, 01 Mar 2022 12:06:41 +0100