Podkast Dwutygodnika (13): Artystki

2 minuty czytania

/ Obyczaje

Podkast Dwutygodnika (13): Artystki

Barbara Klicka

O tym, co to znaczy być feministką i artystką, czy od zawsze czuły się bardziej twórczyniami niż twórcami i czy w polskich realiach politycznych możliwa jest wewnętrzna krytyka ruchów kobiecych – Barbara Klicka rozmawia z Joanną Mueller-Liczner i Weroniką Szczawińską

Jeszcze 1 minuta czytania

W stolicy trwa właśnie organizowany przez Dom Spotkań z Historią Warszawski Tydzień Kobiet. To cykl spotkań z artystkami, działaczkami, kobietami, które w wielu różnych sensach współtworzą krajobraz tego miasta. W ramach Tygodnia Kobiet ukazuje się też numer tematyczny „Dwutygodnika” zatytułowany ARTYSTKI, w którym rozmawiają ze sobą pisarki, reżyserki, muzyczki, aktorki i badaczki.

W „Podkaście Dwutygodnika” Barbara Klicka pyta swoje gościnie o to, co to znaczy być feministką i artystką, czy od zawsze czuły się bardziej twórczyniami niż twórcami, jak zmieniło się ich postrzeganie feminizmu od czasu, kiedy same zaczęły się z nim identyfikować, oraz czy w polskich realiach politycznych możliwa jest wewnętrzna krytyka ruchów kobiecych.

Gościniami odcinka są:

Joanna Mueller-Liczner – poetka, redaktorka, literaturoznawczyni, współtwórczyni kultowego już feminarium o literaturze kobiet „Wspólny pokój”,

oraz

Weronika Szczawińska – reżyserka, dramaturżka i kulturoznawczyni.

„Podkast Dwutygodnika. Magazynu o kulturze”

Nowy „Podkast Dwutygodnika. Magazynu o kulturze” to cykl rozmów inspirowanych tekstami zamieszczonymi na łamach magazynu. Co dwa tygodnie gościniami i gośćmi Barbary Klickiej będą autorki i autorzy dwutygodnikowych tekstów, twórcy i twórczynie, osoby zajmujące się kulturą, które lubią też o niej rozmawiać.

Podkast prowadzi: Barbara Klicka
Realizacja: Studio Plac
Dżingiel: Małgorzata „Tekla” Tekiel
Oprawa graficzna: Jan Kallwejt

Jak słuchać podkastu?

  • słuchaj bezpośrednio z przeglądarki, włączając player Soundcloud
  • słuchaj na YouTubie Dwutygodnika
  • subskrybuj „Podkasty Dwutygodnika” w swojej ulubionej aplikacji

Apple Podcasts     Spotify     RSS     Pocket Casts     Overcast    Castro Podcast Player

­