Podkast Dwutygodnika (21): Wiersze

2 minuty czytania

/ Literatura

Podkast Dwutygodnika (21): Wiersze

Barbara Klicka

Dlaczego niektóre osoby upierają się przy tym, że poezją warto się zajmować? Jak zmieniają się trendy, tendencje i wpływy, którym ulegają poetyckie dykcje? O poetyckich radościach i olśnieniach Barbara Klicka rozmawia z Joanną Mąkowską

Jeszcze 1 minuta czytania

W 21. odcinku „Podkastu Dwutygodnika” rozmowa dotyczy poezji. Co słychać u polskojęzycznych wierszy? Dlaczego niektóre osoby upierają się przy tym, że poezją warto się zajmować? Jak zmieniają się trendy, tendencje i wpływy, którym ulegają poetyckie dykcje? 

O tym oraz o poetyckich radościach i olśnieniach Barbara Klicka rozmawia z Joanną Mąkowską – literaturoznawczynią, amerykanistką, wykładowczynią w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, krytyczką i tłumaczką.

Joanna MąkowskaJoanna Mąkowska

„Podkast Dwutygodnika. Magazynu o Kulturze”

Nowy „Podkast Dwutygodnika. Magazynu o Kulturze” to cykl rozmów inspirowanych tekstami zamieszczonymi na łamach magazynu. Co dwa tygodnie gościniami i gośćmi Barbary Klickiej będą autorki i autorzy dwutygodnikowych tekstów, twórcy i twórczynie, osoby zajmujące się kulturą, które lubią też o niej rozmawiać.

Podkast prowadzi: Barbara Klicka
Partner podkastu: Studio Plac
Dżingiel: Małgorzata „Tekla” Tekiel
Oprawa graficzna: Jan Kallwejt

Jak słuchać podkastu?

  • słuchaj bezpośrednio z przeglądarki, włączając player Soundcloud
  • słuchaj na YouTubie Dwutygodnika
  • subskrybuj „Podkasty Dwutygodnika” w swojej ulubionej aplikacji

Apple Podcasts     Spotify     RSS     Pocket Casts     Overcast    Castro Podcast Player

­