Podkast Dwutygodnika (27): Teatr na wojnie

2 minuty czytania

/ Teatr

Podkast Dwutygodnika (27): Teatr na wojnie

Barbara Klicka

Jak ukraiński teatr reaguje na wojnęi na zmieniającą się sytuację polityczną i społeczną Ukrainy? Jak opowiada o trwającym konflikcie? Czy usiłuje od niego uciec, czy nieustannie się z nim konfrontuje? Przy okazji spektaklu „Fucking Truffaut” Barbara Klicka rozmawia z Rozą Sarkisian

Jeszcze 1 minuta czytania

W nowym odcinku „Podkastu Dwutygodnika” rozmowa toczy się wokół tego, jak ukraiński teatr reaguje zarówno na wojnę, jak i na zmieniającą się sytuację polityczną i społeczną Ukrainy i Ukraińców. Jak opowiada o trwającym konflikcie? Czy usiłuje od niego uciec, czy nieustannie się z nim konfrontuje? Czy zajmuje się komplikowaniem, wieloaspektowym naświetlaniem konfliktu, czy tworzy spektakle służące ku pokrzepieniu serc i zagrzewa do stawiania oporu? 

O teatralnych poszukiwaniach, o melancholii, gniewie i o tym, czy i jak przekładać je na język wypowiedzi teatralnych, przy okazji spektaklu „Fucking Truffaut” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Barbara Klicka rozmawia z:
Rozą Sarkisian – reżyserką, socjolożką, kuratorką i edukatorką.

Barbara Klicka i Rosa SarkisianBarbara Klicka i Rosa Sarkisian

„Podkast Dwutygodnika. Magazynu o kulturze”

Nowy „Podkast Dwutygodnika. Magazynu o kulturze” to cykl rozmów inspirowanych tekstami zamieszczonymi na łamach magazynu. Co dwa tygodnie gościniami i gośćmi Barbary Klickiej będą autorki i autorzy dwutygodnikowych tekstów, twórcy i twórczynie, osoby zajmujące się kulturą, które lubią też o niej rozmawiać.

Podkast prowadzi: Barbara Klicka
Partner podkastu: Studio Plac
Dżingiel: Małgorzata „Tekla” Tekiel
Oprawa graficzna: Jan Kallwejt

Jak słuchać podkastu?

  • słuchaj bezpośrednio z przeglądarki, włączając player Soundcloud
  • słuchaj na YouTubie Dwutygodnika
  • subskrybuj „Podkasty Dwutygodnika” w swojej ulubionej aplikacji

Apple Podcasts     Spotify     RSS     Pocket Casts     Overcast    Castro Podcast Player