Dalej do setki. Numer 50

Redakcja

Konto Jana Dwutygodnika na Facebooku zostało zlikwidowane. Być może, zamknięty w pokoju, nadrabia statystyki czytelnictwa… Albo, przestraszony chłodem pozawirtualnego świata, robi na drutach długi szalik? Niektórzy twierdzą nawet, że widzieli go na Kajmanach

Jeszcze 1 minuta czytania

Stało się – konto Jana Dwutygodnika na Facebooku zostało zlikwidowane przez administratorów. Ilość jego przyjaciół dochodziła do nielegalnej granicy 5000, oraz – wedle systemu – nie był człowiekiem. Przywoływaliśmy już jakże słuszne pytanie jednego z Janowych przyjaciół: „A co to znaczy być prawdziwym człowiekiem, mój drogi?”. Dziś jednak zmuszeni jesteśmy przyjąć, że Jan na Facebooku nie istnieje. Na szczęście jest jeszcze – legalny – profil, na którym można Jana, i sam „Dwutygodnik”, lubić. Jak słusznie zauważył Naczelny, dobrze, że całego „Dwutygodnika” nie skasowali.

Pojawia się pytanie, co zrobić z tą postacią, do której tak się przyzwyczailiśmy, że wyszła poza ramy społecznościowego serwisu i stała się jednym z naszych stałych autorów? Czy możemy założyć, że Jan nadal gdzieś jest, tylko przestał być bytem wirtualnym i zaczął żyć zupełnie osobnym życiem? Chyba trzeba mu na to pozwolić. Być może, zamknięty w pokoju, nadrabia statystyki czytelnictwa… Albo robi na drutach długi szalik przestraszony chłodem pozawirtualnego świata? Niektórzy twierdzą nawet, że widzieli go na Kajmanach.

rys. Malwina KonopackaCzy Jan zechce pozostać autorem tekstów? A może pojawi się nieoczekiwanie na którymś z zebrań redakcyjnych w kawiarni Chłodna 25?

Na szczęście kilku innych redaktorów ma się całkiem dobrze, i nikt ich na razie nie planuje kasować. Przekroczyliśmy już numer pięćdziesiąty i żwawo zmierzamy do setki.


PS. Dziękujemy serdecznie za wsparcie następującym osobom:

Filip Berkowicz
Agata Bielik-Robson
Michał Chaciński
Andrzej Chłopecki
Andrzej Chyra
Kinga Dunin
Paweł Goźliński
Jan Gross
Irena Grudzińska-Gross
Piotr Gruszczyński
Piotr Kłoczowski
Marcin Król
Jarosław Makowski
Paweł Mykietyn
Karolina Ochab
Roman Pawłowski
Maria Poprzęcka
Anda Rottenberg
Michał Rusinek
Aleksander Smolar
Tadeusz Sobolewski 
Beata Stasińska
Maciej Strzembosz
Małgorzata Szczęśniak
Kazimiera Szczuka
Olga Tokarczuk
Joanna Tokarska-Bakir
Jerzy Pilch
Mariusz Treliński
Krzysztof Warlikowski
Krystyna Zachwatowicz

Oraz wszystkim Przyjaciołom pisma.


„Dwutygodnik” nr 50. Redaktor prowadząca: Zofia Król. Okładka: Malwina Konopacka. Data publikacji: 19 lutego 2011, godz. 11.07.

http://www.facebook.com/jandwutygodnik/em