Pojechałyśmy do Poznania na 21. Biennale Sztuki dla Dziecka, w tym roku pod hasłem DO ŚMIECHU. W podkaście rozmawiamy o koncercie udającym słuchowisko „Gdzie jesteś, Johnie Cage?” w reżyserii Krzysztofa Cicheńskiego i akcji „Którędy do dźwięku” Jarka Kordaczuka i Izabeli Kościeszy – w której dzieciaki grają tańcem. Jak to się robi? Posłuchaj od 5'10''.
W Warszawie udałyśmy się z naszymi dziećmi na „Elementarz” Michała Zadary w Nowym Teatrze. Ten spektakl na podstawie książki Mariana Falskiego przypomniał nam o „MaMoMi”, o którym rozmawiałyśmy w poprzednim odcinku ODBIORNIKA.
Byłyśmy też na 17. Biennale Sztuki Mediów WRO DRAFT SYSTEMS. O festiwalu z perspektywy Małego WRO, czyli programu dla dzieci opowiedzieli jego kuratorzy, rodzina państwa Kraszewskich (13'35'') i Magdalena Kreis, która koordynuje projekt (18'46'').
Pod koniec odcinka (30'25'') narzekamy na VR. Mówimy o dokumencie „W Auschwitz” w reżyserii Maika Bialka i Dorothe Pitz, który można było zobaczyć w ramach Kina VR na tegorocznym festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Na European VR Congress z kolei pokazywane były ciekawe projekty VR Stowarzyszenia Otwarte Klatki i Fundacji Synapsis.
Dziękujemy Centrum Sztuki WRO za pomoc w realizacji odcinka i zapraszamy na wystawę „Kamuflaż” w Hali Koszyki w Warszawie. W ramach wystawy będzie można obejrzeć kilkanaście instalacji z programu Biennale Sztuki Mediów WRO 2017 DRAFT SYSTEMS. Otwarcie wystawy nastąpi 5 lipca, w środę, o godzinie 19:00. Wystawa potrwa do 26 lipca 2017.
POCZTA GŁOSOWA
Numer naszej poczty głosowej to: 723 510 064 . Czekamy na wasze głosy. Usłyszcie się w kolejnym odcinku!
MUZYKA
„Ave Marimba” i „Bummin on Tremelo” Kevina MacLeoda (incompetech.com), licencja Creative Commons Uznanie Autorstwa
LICENCJA
Podkast na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa (3.0) z wyłączeniem fragmentu muzyki z akcji „Którędy do dźwięku”. Pozostałą część audycji można kopiować i rozpowszechniać w dowolnym miejscu i na wybrany przez siebie sposób oraz remiksować i używać w ramach własnych utworów, także komercyjnych, o ile podasz autorki i tytuł oryginału, z wyjątkiem muzyki, którą można wykorzystywać jedynie w celach niekomercyjnych.