ODBIORNIK (16): Wrixling, fotoszop, plankton
Kierownik Zachowania Slalanert / Wrixling

4 minuty czytania

/ Media

ODBIORNIK (16): Wrixling, fotoszop, plankton

Anna Desponds / Agnieszka Słodownik

W najnowszym odcinku naszego podkastu rozmawiamy o onlajnowym performansie Michaela Portnoya, twórczości Constanta Dullaarta i międzynarodowej scenie podkastowej

Jeszcze 1 minuta czytania

Wrixling to platforma, za pomocą której łączysz się na wideoczat z wybranym przez siebie Kierownikiem Zachowania. Następnie przez 25 minut przeprowadzacie wspólnie „operację na słowach”, jak to określa twórca Wrixlingu, amerykański artysta Michael Portnoy. Anna Desponds i Agnieszka Słodownik opowiadają o tym, jak – po perturbacjach technicznych – udało się wreszcie połączyć. A na czym polega sesja? Posłuchajcie.

16. odcinek podkastu ODBIORNIK współtworzą jego słuchacze. Martyna Turska przeprowadziła dla nas wywiad z holenderskim artystą Constantem Dullaartem. Dullaart opowiada o fałszywej magii fotoszopa i o kulturalnym imperializmie, który stoi za mediowanym przez komputery światem. Cały wywiad do przeczytania w dziale Media.

Kolejnym słuchaczem, który się do nas odezwał, jest Richard Grandmorin. Prowadzi podkast „L’école des FAQ”, czyli szkołę często zadawanych pytań, w którym wraz z gośćmi rozmawia o tym, jak technologia na nas wpływa i o intymnym doświadczeniu technologii. Spotkaliśmy się porozmawiać o międzynarodowej scenie podkastowej. Z naszej rozmowy wychodzi na to, że warto być przede wszystkim podkasterką.


DO DALSZEGO CZYTANIA, OGLĄDANIA I SŁUCHANIA:

Subskrybuj ODBIORNIK

JAK SŁUCHAĆ PODKASTU?
Na stronie: Wejdź na stronę dwutygodnik.com i słuchaj podkastu bezpośrednio z przeglądarki, włączając player Soundcloud.
Z aplikacji: Ściągnij aplikację na smartfona, wyszukaj i subskrybuj „ODBIORNIK – podkast magazynu dwutygodnik.com”. Następnie możesz streamingować odcinki lub ściągać je na telefon i słuchać, gdy nie masz dostępu do sieci. Jeśli masz smartfon z systemem Android, zainstaluj np. aplikację Pocket Casts. iPhone posiada domyślnie zainstalowaną aplikację Podkasty.

MUZYKA
W podkaście wykorzystałyśmy utwory „Zanzibar”, „Slow Heat” i „Infados” Kevina MacLeoda (incompetech.com) na licencji Creative Commons Attribution 3.0.

LICENCJA
Podkast na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa (3.0). Audycję można kopiować i rozpowszechniać w dowolnym miejscu i na wybrany przez siebie sposób oraz remiksować i używać w ramach własnych utworów, także komercyjnych, o ile zaznaczy się autorki i tytuł oryginału, z wyjątkiem muzyki, którą można wykorzystywać jedynie w celach niekomercyjnych i z wyjątkiem reklamy Era GSM.

Numer naszej poczty głosowej to 723 510 064. Jesteśmy na Twitterze i na Facebooku.

Tekst dostępny na licencji Creative Commons BY-NC-ND 3.0 PL (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych).