Gotuj się!

Piotr Kowalczyk

Nic nie pożera więcej pamięci RAM niż uczenie się nowych potraw

Lato w pełni, epidemia lenistwa ogarnia urzędy i biura. Przydałoby się delikatne postawienie do pionu, a przynajmniej rozruszanie szarych komórek. Co powiecie na książkę kucharską, która nie tylko zaproponuje kulinarne arcydzieło, ale i w możliwie bezpośredni sposób zmobilizuje nas do jego stworzenia? Na blogu zatytułowanym What the Fuck Should I Make For Dinner, znajdziecie kilkaset przepisów na dania takie jak indyjskie curry z wołowiny, gotowana langusta, kanapki z awokado, warzywny kebab i inne małe szczęścia.

Blog w prostych, żołnierskich słowach proponuje nam przepisy. Czasem kończy się na nieparlamentarnym angielskim wyrazie na f, czasem bluzg rozwinięty jest do zachwycającej frazy: „I'd say EAT SHIT, but that wouldn't be helpful, how about some fucking... vegetable kebabs?”.

Z pewnością autor bloga posiada niestandardowe metody perswazji. My jednak nie musimy dać się zastraszyć. Jeśli zaproponowana potrawa nas nie interesuje, mamy do wyboru 3 inne opcje. Odpowiadamy więc równie uprzejmie:
1) mam k…a ochotę na coś innego!
2) nie jem k…a mięsa!
3) chce mi się k…a pić!

Przy wybraniu ostatniej możliwości odesłani zostajemy na stronę z instrukcjami robienia drinków. I to dla nieszczęśników, którzy wakacje spędzają w mieście, chyba najlepsze rozwiązanie.

www.thewaterdeliverycompany.com

Jeśli interesuje nas druga opcja­, bo jesteśmy jaroszami lub weganami, wtedy równie dobrze możemy przenieść się na kanał YouTube’owy Blackmetalowego Szefa Kuchni Wegańskiej. Autor projektu Brian Manowitz od trzech lat czyni świat lepszym, growlując do piekielnych podkładów o wegańskiej lazanii czy tajskich makaronach. Oczywiście robi to, trzymając się odpowiedniej poetyki: „Wystarczająca ilość sosu to podstawa sukcesu. Jeśli będzie go za mało, zostaniecie wtrąceni do lochu dla nieudaczników!”.

Omnomnom.

ilustracja na okładce artykułu: Bram van Rijen / Flickr Attribution 2.0 Generic

Tekst dostępny na licencji Creative Commons BY-NC-ND 3.0 PL (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych).