Chłodna jesień.
Numer 42

Jan Dwutygodnik

Proza życia. Pan od Sztuki musi już wyjść. Pani od Biweekly chce innej muzyki. Pan od Literatury milczy. Pani od Ubocznych straszy trzęsieniem ziemi. Pan od Filmu wziął się za Larkina i za siebie. Pan od Teatru zgubił zaproszenia. Pan od Poezji czyta Pana Cogito. W domu

Jeszcze 1 minuta czytania

Paweł Dunin-WąsowiczJesień przyszła. Mimozami się zaczęła, krucho (zmarł właśnie Ludwik Jerzy Kern), chwilami złotawa i miła. Miła zwłaszcza, gdy redaktorzy „Dwutygodnika” spotykają się na zebraniach. Ostatnio zawsze na Chłodnej 25. (Ale mamy nadzieję, że teksty w 42 będą gorące – na przykład Marii Poprzęckiej, Błażeja Hrapkowicza albo Jarosława Lipszyca).

Rozmawiamy o najbliższym numerze. O kilku następnych. O działaniach w tzw. realu. O tekście na główny. O wierszach. O prozie. O prozie życia. Pan od Sztuki musi już wyjść. Pani od Biweekly chce innej muzyki (więcej jazzu!). Pan od Literatury drżąco milczy. Pani od Ubocznych drwiąco straszy (trzęsienie ziemi!). Pan od Filmu, w oczekiwaniu na zmianę czasu, wziął się (znów) za Larkina i za siebie. Pan od Teatru zgubił zaproszenia. Pan od Poezji czyta Pana Cogito. W domu.

PS. Gdy zaczynaliśmy, zastanawialiśmy się, czy jest możliwe tworzyć to miejsce tylko w sieci, bez spotkań i bezpośrednich rozmów, bez ekranu komputerów. Dziś wiemy, że to niemożliwe. I dobrze. Do zobaczenia w grudniu!


„Dwutygodnik” nr 42. Redaktor prowadzący: Tomasz Cyz. Okładka: Paweł Dunin-Wąsowicz. Data publikacji: 30 października 2010, godz. 11:51.