Uwaga na Kulturę! Nr 59

Jan Dwutygodnik

Wakacje to zwykle czas dla kultury niemrawy. Niby trwają festiwale, koncerty, festyny, ale raczej mamy do czynienia z prezentacją rzeczy już powstałych. Czyli – odpoczywa twórczość. Nie w tym roku

Jeszcze 0 minut czytania

rys. EnenekWakacje to zwykle czas dla kultury niemrawy. Niby trwają festiwale, koncerty, festyny, ale raczej mamy do czynienia z prezentacją rzeczy już powstałych. Czyli – odpoczywa twórczość. Nie w tym roku.

Teraz kultura (i twórczość) nie będzie miała wakacji. 1 lipca startuje Program Kulturalny Polskiej Prezydencji i potrwa do 31 grudnia. Będzie się działo. Europejska Agora już 30 czerwca w Krasnogrudzie, inauguracja w Warszawie 1 lipca (m.in. prawykonanie „III Symfonii” Pawła Mykietyna), a potem m.in. Otwarty Kurort Kultury (Sopot), TAKK! I OFF Festival (Katowice), Podróż na Wschód (Białystok), Konfrontacje i Najstarsze Pieśni Europy (Lublin), Reminiscencje i IETM (Kraków), wreszcie Europejski Kongres Kultury (Wrocław).

Już się zresztą dzieje. W telewizyjnej Jedynce już wkrótce ma ruszyć nowy program o kulturze. Jest przecież o czym mówić. A więc: twórcy do kamer, piór, ołówków, klawiatur, pędzli, sztalug, myszek. Twórcy na scenę! Uwaga na Kulturę!„Dwutygodnik” nr 59. Redaktor prowadzący: Tomasz Cyz. Okładka: Enenek. Data publikacji: 25 czerwca 2011, godz. 10:31.