ZDIGITALIZUJ SIĘ SAM [odc. 1]:
Piosenka jest dobra na wszystko

Jan Dwutygodnik

Elastyczne polskie prawo autorskie, otwarte archiwa polskiej publicznej telewizji i radia oraz idące z duchem czasu organizacje zbiorowego zarządzania sprawiają, że hasło „Digitalizuj się sam” jest tak łatwe do zastosowania

Jeszcze 0 minut czytania

19 lutego 2010 w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się konferencja pod tytułem „Digitalizacja – stan obecny”. Prezentacje dotyczyły programu digitalizacji dóbr kultury oraz gromadzenia, przechowywania i udostępniania obiektów cyfrowych w Polsce, a także kwestii technologicznych, takich jak standardy cyfryzacji.

Inspirujący był wykład przybliżający francuski model digitalizacji wygłoszony przez Maxa Benoit – pełnomocnika francuskiego Narodowego Instytutu Audiowizualnego (INA), który uświadomił mi, że między Polską a Francją wcale nie ma przepaści. Elastyczne polskie prawo autorskie, otwarte archiwa polskiej publicznej telewizji i radia oraz idące z duchem czasu organizacje zbiorowego zarządzania sprawiają, że hasło „Digitalizuj się sam” jest tak łatwe do zastosowania.

Jako przykład niech posłuży zdigitalizowana piosenka „Tak jak ty”
(muz. Zygmunt Wiehler, tekst Jerzy Jurandot).


557


Digitalizacji dokonali: Marta, Ola, Kacper, Bartek, Sławek,
Iza, Michał, Aga
. Opracowanie: Agnieszka Słodownik.

Materiał dostępny na licencji Creative Commons BY-NC-ND 3.0 PL.